☰ Menu Prawe Menu ☰
Urząd Gminy Damnica
Grafika zawierająca herb Urząd Gminy Damnica

Poniedziałek 30.11.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

UCHWAŁA Nr XXVI/185/16 RADY GMINY DAMNICA z dnia 17 listopada 2016r. w sprawie przyjęcia Stanowiska dotyczącego poparcia budowy drogi ekspresowej S6

UCHWAŁA Nr XXVI/185/16

RADY GMINY DAMNICA

z dnia 17 listopada 2016r.

 

w sprawie  przyjęcia  Stanowiska  dotyczącego poparcia budowy   drogi  ekspresowej S6

 

 

         Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 , ustawy z dnia 8 marca 1990 r., o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn.zm.[1])

 

uchwala się, co następuje:

 § 1. W związku  z planowaną   budową  drogi ekspresowej S6, my  samorządowcy, opowiadamy się za  priorytetową  jej realizacją jako  kluczowej  inwestycji dla dalszego rozwoju  Pomorza. Dzięki zorganizowanym działaniom samorządów, parlamentarzystów, poprzedniego rządu, mobilizacji i zaangażowaniu społeczności całego Pomorza oraz akceptacji Unii Europejskiej    doprowadzono  do wzrostu priorytetu realizacyjnego  tej  trasy.

Dlatego  niepokoją nas ostatnie wypowiedzi wiceministra  Infrastruktury i Budownictwa – Jerzego  Szmita,   umniejszające  znaczenie    budowy   trasy   S 6     pomiędzy   Słupskiem, a Trójmiastem, które są w sprzeczności z zapewnieniami Resortu, że realizacja   tej  trasy  jest  niezagrożona oraz ma zagwarantowane  finansowanie.

W pełni  popieramy  budowę   drogi S6 – najważniejszej   arterii drogowej Pomorza. Rada  Gminy Damnica  uważa, że jest to szansa na ekspresowe  połączenie  Szczecińskiego  Obszaru  Metropolitarnego z Trójmiastem  i  przyspieszenie rozwoju  całego Regionu.  

 

 

§ 2. Niniejszą  uchwałę przesyła się do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,  marszałków   i  wojewodów   Województwa   Pomorskiego  i Zachodniopomorskiego,  parlamentarzystów Ziemi Słupskiej.

 

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Damnica.

 

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

 

 

                                                                                                         

Przewodniczący

Rady Gminy Damnica

Kazimierz Kozina

 

 [1] Zmiany tekstu jednolitego zostały ogłoszone w: Dz.U. z 2016r. poz. 1579

 


 
 
liczba odwiedzin: 7664562

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X